Loading...

Paljud kliendid, kes omale esimest telki ostavad, seisavad valiku tegemisel mitme küsimuse ees – Milline on minule kõige sobivam easy-up telk? Mille poolest erinevad pop-up telk ja easy-up telk? Mis on telgi valimisel kõige olulisem?

Soovitame telgi valimisel kõigepealt enda jaoks välja mõelda, mille jaoks ja kus on plaanis telki kasutada ning kui tihti telki vaja läheb. Kui kasutate telki ainult ühel nädalavahetusel, oleks võib-olla hoopis kasulikum easy-up telk endale rentida. Kui aga telki võib vaja minna juba eeldatavalt 3-4 korda suve jooksul, tuleb kokkuvõttes pigem kasulikum isikliku pop-up telgi ostmine, kuna saate telki kasutada ka järgneval suvel.

Kui jõudsite otsusele isiklik telk osta ning mõtlete kuidas erinevad omavahel easy-up telk ja pop-up telk, on vastus lihtne – ei erinegi! Easy-up telk on teise nimega pop-up telk, mis mõlemad toimivad täpselt samal kiirel ja lihtsal ülespanemise põhimõttel. Küll aga on oluline valida endale sobiv telgi mõõt. Kõige populaarsema mõõduga telk kõikidel väliüritustel ja laatadel on vaieldamatult 3x3m easy-up telk.

Kui mõõt paigas, tuleks järgmisena tähelepanu pöörata raami materjalile. Suures plaanis jagunevad pop-up telkide raamid kaheks – alumiiniumraamid ja terasraamid. Alumiiniumraamid on terasest kergemad (mugavam kasutada, kui on tihti vaja telk kokku panna ja uuesti lahti võtta) ja parema vastupidavusega (puudub rooste tekkimise oht). Terasraami suurimaks eeliseks on soodsam hind, kuna teras juba toorainena on alumiiniumist märkimisväärselt odavam. Mingil määral on see ka maitse asi – mõned kliendid eelistavad jällegi just terasraame.

Kui raam valitud, tasuks tähelepanu pöörata ka pop-up katetele. Praktiliselt kõikide easy-up telkide katted on PVC materjalist, kuid erinevus seisneb materjali tugevuses, mida iseloomustab katete lõpus olev number D. Telk24 pakub katteid kahes paksuses – 420D ja 800D. 800D katetel on lisatugevuseks allpool ka presendilaadne kiht. 420D PVC materjal on küll tunduvalt õhem, kuid vihm sellest siiski läbi ei saja.

Viimasena tasuks üle vaadata seinte kinnitused – kas telgi seinu saab omavahel kinnitada ka lukuga või kinnituvad seinad telgi raami külge ainult takjaribadega? Lukk on kindlasti kasulik, kui vahel nt laadal on tarvis kõik telgi küljed kinni panna.

Samuti tuleks läbi mõelda kuidas paigaldamisel easy-up telk kinnitada. Kas plaanite telki kasutada murul ja saate kinnituseks kasutada vaiasid või tuleks pop-up telk paigaldada hoopis asfaldile ning vaja läheks kiviraskusi? Tuulisema ilmaga ei pruugi ka väikestest vaiadest piisata, vaid tuleks täiendavalt rihmadega telk ülevalt nurkadest maa külge kinni tõmmata.

Soovitame enne lõplikku ostuotsust nendele punktidele mõelda ning vajadusel aitame meeleldi kaasa sobiva telgi valimisel.

Artikli ajendiks oli tõsiasi, et telke otsitakse peamiselt Googlest kasutades väga üldiseid märksõnu nagu telk müük, telk rent, telgid müük. Meile näitab see seda, et tegelikult paljud uued kliendid ei tea täpselt millist telki nad otsivad, kui märksõnaks on lihtsalt telk müük või telgid müük. Loodame, et artikkel oli abiks!